Home    Dansk    Igraci    Izvestaj    Slike   Tabela    Rezultati   Sponzori    Guestbook

17.09.2009. Herlufsholm - FC Djerdap  5-0

Poraz  5-0, od gradskog rivala, produbio je rezultatsku krizu u nasem timu. Zato ne bi zelio da napisem nesto posebno povodom ove utakmice. U protekla 5 kola osvojena su samo 5 bodova.

Utakmicu sa Herlufsholmom, Djerdap je zapoceo slabo. Svaki duel smo gubili, svaka odbijena lopta je dosla do igraca protivnika. Sve je bilo sporo, gubile se jednostavne lopte, tako da nije dugo trebalo protvniku da postignu prvi gol.
Nije bilo ni srca ni borbe u igri Djerdapa na ovoj utakmici, z
ato treba da se ova utakmica zaboravi sto pre.

Izlaz iz rezultatske krize, Djerdap ce potraziti vec u sledecem kolu kada nam goste dolazi ekipa Store Heddinge.

12.09.2009. Gørslev IF - FC Djerdap  1-1

I pored izuzetno kvalitetne igre i prikazane borbenosti, u utakmici 6. kola, fudbaleri Djerdapa nisu uspeli da savladaju domacine iz Ørsleva, na kraju je bilo miroljubivih 1:1.

Ekipa Djerdapa je pocela agresivno od samog pocetka utakmice, i vec u trecem minutu, Dejan Prikulvoc ima prvu stopostotnu priliku al lopta ide pravo u ruke golomanu gostiju. Posle toga Mathias Løfgren iz neposredne blizine pokusava ugroziti protivnickog golomana, ali epilog opet isti, ovaj put lopta ide pored gola.

Fudbaleri Djerdapa su plivali u sansama za gol, neposredno su se ispromasili Dejan Prikulovic, Max, Dragan Mikulovic i Mathias Løfgren, ili je golman gostiju uvek bio na pravom mestu, ili su nasi igraci sutirali pored i preko gola. Gosti su to tada samo ozbiljnije pretili iz kornera.

I posto se ne koriste postojece sanse za gol, onda sledi kazna, to se i desilo u sredini drugog poluvremena, kada smo izgubili loptu na sredini terena, protivnicki igrac poslao loptu u kazneni prostor, lopta stize do protivnickog igraca a ovaj je bez vecih problema sutira u gol nemocnog golmana Djerdapa, za 1:0.

Do kraja utakmice igralo se dosta nervozno i rastrzano sa vise  prilika. Ipak gledamo rastrcanu i opasnu ekipu Djerdapa koja ipak dolazi do izjednacujuceg gola za 1-1 koji postize Max 5 minuta pred kraj utakmice.

Realno gledajuci ova utakmica bi se trabala zavrsiti sa 5-1 u nasu korist, al eto ovo je bio taj dan kan nas sreca nije pratila. I normalno kad se golovi ne postizu onda se ni utakmica ne mogu pobediti, nadam se da ce vec u cetvrtak nasi napadaci ispraviti i podesavati nisane, i tako zatresati mrezu protivnika koji se nalazi u samom vrhu tabele.

Predstojeci treninzi bice bazirani iskljucivo na predstojeceg protivnika, nadam se da cemo ponovo imati podrsku od nasih navijaca.

05.09.2009 FC Djerdap - Nordstevns IF  2-1

Tokom cele utakmice Djerdap je imao vise od igre, napadao, pravio pometnju u odbrani gostiju ali je retko uspevao da stvori pravu priliku za postizanje gola. Pravi komandant odbrane gostiju bio je goloman, koji je tokom prvog poluvremena uspeo da osujeti sve napade domacih.

I kako u fudbalu obicno bude, gosti dolaze u vodjstvo nakon 20 min igre, posle kiksa u odbrani.

Do rezultatske ravnopravnosti domacii stizu u 17- minutu drugog poluvremena. Hakop je izveo korner, nabacenu loptu je prihvatio Max i glavom smestio je u protivnicku mrezu za 1-1.

Najopasniji napadac domacih Max je imao priliku da povecava rezultat ali je lopta zavrsila pored gola, makon odlicne izvedene akcije po desnoj strani.

Ipak Max postize pobednosni gol u 76 minutu kada protivnicki igrac igra rukom u sestnaestercu i dosudjen je jedanaesterac u korist domacih.

Do promene rezultata vise nije doslo iako su obe ekipe imalie dve dobre prilike za gol.

01.09.2009. Anadolu IF - FC Djerdap  1-1

FC Djerdap je silovito zapoceo ovu utakmicu protiv lolaknog rivala, turske ekipe Anadolu. Protivnicku ekipu vec znamo dosta godina, i uvek je zadovoljstvo prisustvovati na utkamicama kad se ove dve ekipe sastaju.

Ipak igra Djerdapa jos nije kompletno uigrana, i vidno je bio primetan pocetak sezone. Dolazak novih igraca i imali su mali uticaj, i cini se da ce trebati jos par utakmica da se tim potpuno uigra.

Djerdap je dosao u vodjstvo golom Dejana Prikulovica u prvo poluvreme, nakod odlicnog prodora Mathiasa na levoj strani. Tokom cele utakmice nasa ekipa je uspela da dobije igru na sredini terena, ne dozvoljavajuci protivniku gotovo ni jednu ozbiljnu sansu.

Halfovi su odlicno funkicionisali, presecajuci sve napade sa strane kojima je protiovnik pokusavao da napada. Drugo poluvreme je pocelo jakom inicijativom protivnika, ali Djerdap je izuzetno pametnom igrom uspeo da smiri protivnika. Sve do 85 minuta igre Djerdap je uspeo da spreci napade ka svom golu, da bi protivnicka ekipa posrigla gol posle izvedenog kornera.

Igrali smo protiv izuzetno jakog protivnika, ipak je ova utakmica obelezena sa ujednacenom igrom oba tima. Uprkos dosta sansi, ekipa Djerdapa nije osvojila sva tri boda na ovoj utakmici. Protivniku nije dozvoljena ni jedna ozbiljna sansa, ali ipak su uspeli da postignu pogodak.
Neresen broj golova bi bio najrealniji rezultat gledajuci celu igru, ali ipak smo mi propustili previse prilika za postizanje golova.

29.08.2009. FC Djerdap - Toksværd Olstrup  4-5

Skandalozno sudjenje bacilo je senku na prilicno dobru utakmicu, sa puno lepih poteza, akcija i golova sa obe strane. Iako utakmica nije bila teska za sudjenje, skandaloznim odlukama sudije, ovaj mec je licio vise na cirkusku predstavu, nego na fudbalsku utakmicu.
U bezpostednoj, ali fer i korektnoj borbi, domacini su bili daleko bolji na danasnjoj utakmici. Posle vodjstva domacih od 4-2 sredinom drugog poluvremena, skandaloznim odlukama sudije, ravnoteza na terenu je bila promenjena u korist gostujuce ekipe, koja je znalacki iskoristila blagonaklanost sudije!! Pocetnickim greskama arbitar je uspeo da ukalja jednu lepu fudblasku predstavu. Pogodjeni ocajnim sudjenjem, revoltirani i isprovocirani ( sasvim opravdano) domaci fudbaleri nisu uspeli da se odupru pritisku, i na kraju su gostima prepustili sva tri boda.

23.08.2009, FC Djerdap - Holmegaard  3-3

U 2.kolu odigran je jos jedan derbi, koji je zavrsen neresenim rezultatom. Fudbaleri Djerdapa su dobro otvorili utakmicu, tokom prvog poluvremena imali su inicijativu. Domacii su od samog starta krenuli agresivno i ofanzivno, sto im se isplatilo. Prvu dobru priliku stvorio je Mathias Løfgren  u 5.minutu, kada je prosao uz autliniju, centrirao, Prikulovic pokusava volejom, ali bio je neprecizan. Mathias postize vodeci gol za Djerdap vec u 17 minutu provog poluvremena. Medjutim slavlje Djerdapa nije dugo trajalo, jer su gosti u 23. minutu izjednacili, da bi vec 10 minuta kasnije vec postigli i vodeci gol za 2-1, to je bio i rezultat na poluvreme.

U drugom poluvremenu, iako su domaci imali terensku inicijativu, sve se svodilo na jalove napade, dok su gosti opasno pretili iz kontra napada, ipak Djerdap postize izjednacujuci gol u 70 minutu za 2-2 posle fenomelnanog izvodjenja slobodnog udarca sa oko 30 metara, Rune pogadja mrezu gostiju. Opet gosti dolaze u vodjstvo u 85 minutu, i kad su svi pomislili da je utakmica izgubljena na delu nastupa mozda trenutno najbolji igrac domacih Max, koji je srusen u kaznenom prostoru u 90 minutu i sudija pokaze na belu tacku, najstroziju kaznu sa jedanaest metara sutira isti igrac i postize gol za 3-3.

Na kraju zasluzena komsijska podela bodova i vsše razloga za zadovoljstvo mogu imati domaci igraci. Ipak i dalje fudbaleri pokazuju dobre partije na domacem terenu.

15.08.2009. FC Djerdap - Svend Gønge 2-1

Na Marakani je u 1.kolu odigran mec izmedju domace ekipe Djerdapa i gostujuce ekipe Svend Gønge. Veoma tezak mec podjednakih ekipa sa puno ostrih startova. Ali mladjarija predvodjena kapitenom Donaldom Varonicem, prekaljenim borcem Dejanom Spasokevicem pokazala je neverovatnu zelju i zalaganje ne bi li dosli do sva tri boda.

Domacin je bio bolji tokom celog toka meca i zasluzeno pobedio sa 2-1. Heroj domacih i svakako najbolji pojedinac na utakmici je bio MAX koji je postigao pobedosni gol makaze-udarcem sa oko 20 metara. Gosti su bili dosta grubi na terenu i zasluzeno su dobili opomene zbog nesportske igre.

Do kraja meca Djerdap je uspeo da spreci napade ka svom golu, i osvoji ovu jako vaznu pobedu koja je bila ite kako potrebna u novom prvenstvu.

Uspesnim startom Djerdap u znatno jacoj ligi u odnosu na proslu sezonu pocinjetaakmicenje na vrhu tabele, i nadamo se da ce nastaviti sa uspesnim igrama.

U sledecem kolu Djerdap ceka ekipu Holmegaarda. Na stadionu je bilo oko 150 gledaoca koji su bili 12. igrac crno-belih koji nastavljaju uspesno da igraju na domacem terenu.

Prvenstvo 2009

Slavljenicki, kako i dolikuje prvaku, bilo je na Gradskom stadionu u Haslevu u mecu poslednjeg kola cetvrte serije grupa "8". Za nas je ovo bila prava prilika da se sezona na najbolji nacin zaokruzi, da se novom pobedom proslavi veliki uspeh sa vernim navijacima koji su 35 godina cekali na uzdizanje kluba za koje im srce kuca. Na kraju pobeda, ali izvojevana posle mnogo muke , iako su "crno-beli" slavili sa 5-2.

Odigrali smo mec sa jako dobrim Haslevom . Slavljenicka atmosfera na stadionu, cinjenica da smo stigli do kraja velikog posla i pobedom bi ostvarili cilj, sigurno je uticala na igrace, neoprezno i mekano smo usli u utakmicu. Kasnije smo uspostavili nasu igru, i igrali za pobedu, stvarali i propustali sanse. Sreca nas je pogledala tokom cele utakmice, ali smo je i zasluzli s obzirom na sve sta nas je pratilo ove sezone, pogotov u drugom delu prvenstva

Strateg Dragan Mikulovic cestitajuci svojim fudbalerima na velikom uspehu nije zaboravio svog kolegu?

Velike zasluge za ulazak u veci rang takmicenja idu na aderesu Zlatka Zaharova, mog velikog prijatalja, kolege koji je ovaj tim selektirao, odlicno pripremio i vodio na 7 utakmica bez poraza. Ovo je i njegov uspeh, igraci su bili pravi, najbolji, izdrzali su sve pehove i pritiske i Djerdap na impresivan nacin uveli tamo gde mu je i mesto.

Drago mi je da sam deo svega toga i da sa ovim timom nastavljam posao i u novoj sezoni.